Header Ads

Beef Framework ile QR Code Hack Nasıl Yapılır ?


Merhaba CyberGuilty Okurları;

Bugün sizlere QR Code kullanarak nasıl herhangi bir sistemi hackleyebileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.
Bu işlemleri hepsi aslında localhost üzerinde gerçekleşiyor. Eğer, dış ağlara saldırmanız gerekiyorsa port açmanız gerekiyor.
İhtiyacımız olan tool "Beef XSS Framework"'dir.
  • Beef XSS Framework Nedir ?
 BeEF, The Browser Exploitation Framework'in kısaltmasıdır. Web tarayıcısına odaklanan bir penetrasyon test aracıdır.

Mobil istemciler de dahil olmak üzere müşterilere yönelik web tabanlı saldırılarla ilgili artan endişelerin ortasında BeEF, profesyonel penetrasyon test cihazının istemci tarafı saldırı vektörlerini kullanarak gerçek bir hedef güvenlik ortamını değerlendirebilmesini sağlar. Diğer güvenlik çerçevelerinin aksine, BeEF sertleştirilmiş ağ çevre ve istemci sistemine bakar ve açık kapı bağlamında incelenebilirliği inceler: web tarayıcısı. BeEF, bir veya daha fazla web tarayıcısını kanca edecek ve bunları yönlendirilmiş komut modüllerini başlatmak ve tarayıcı bağlamında sisteme karşı daha fazla saldırı başlatmak için sahne kafaları olarak kullanacaktır.


Şimdi olaya giriş yapalım. Öncelikle Beef yazılımı başlatıyorum.

Beni yaklaşık 5 saniye içerisinde internet arayüzüne gönderecektir. Kullanıcı adı ve şifremizi "beef" olarak giriş yapıyorum.


"or the advanced version here " kısmında "here" yazan kısmın url linkini kopyalıyorum ve bu linki kullanarak bir QR Code oluşturuyorum.Bu şekilde bir QR oluşturduktan sonra bunu sosyal mühendislik yöntemleri ile kurbanlara yediriyorum ve aramızda bağlantı oluşuyor sonra ise beef arayüzü ile beraber her şey senin hayal gücüne kalıyor !

CyberGuilty INC. Blogger tarafından desteklenmektedir.