Header Ads

Rastgele Birinin Parmak İzinden Nasıl Suç İşlenir ?


Merhaba CyberGuilty Okurları;

Bugün sizlere herhangi bir kişinin parmak izi ile nasıl suç işleyeceksiniz daha doğrusu sosyal mühendislik esnasında kendi parmak iziniz dışında herhangi bir kişinin parmak izini nasıl kullanacağınız aslında sizi fikir sahibi yapacağım.
Size öncelikle bir adet 3D printer gerekmekte. Kendinize ait bir 3D printer cihazınız olması özellikle sosyal mühendislik işlerinde çok işinize yarayabilir.
Bir adet bant gerekmekte. Şimdi siz diyeceksiniz bu bant ne alaka biliyorsunuz ki günümüz telefonları tabletleri parmak izleri ile çalışmakta.
Herhangi bir telefon bayisine gidiyorsunuz.
Elinizde ufak bir bant parçası olması bile yeterli.
Özellikle Apple üretimi olan cihazlarda daha iyi oluyor.
Herhangi bir teknoloji mağzasına giriyorsunuz ve geziyorsunuz o sırada bir gözümüz Apple standında millet telefonları kurcalarken boş bulduğumuz bir anda gidiyoruz telefonu bizde kurcalıyoruz ama elimize bir bantı yüzük şeklinde yapıp elimize geçiriyoruz.
Telefonun Home tuşuna dokunduğumuz anda parmak izi büyük ihtimal ile bantta olmuş olacak fakat elinizde bant var diye fazla sert temasta bulunmamanızda fayda var.
Sonra elimizi cebimize sokup bu bantı hiçbir yere temas ettirmeden evimize geliyoruz.
Burada ise devreye 3D printer giriyor. 3D printer cihazları 1400 lira gibi fiyatlardan başlamakta ama çok işinizi görecektir.
Bu parmak izini tarayıp 3D Yazıcı ile yazdırırsanız çok garip şeyler yapabilirsiniz.

CyberGuilty INC. Blogger tarafından desteklenmektedir.