Header Ads

İlk Yazılımımız Yayınlandı ! Şifrenizi Güvende Tutun !!

Merhaba CyberGuilty Okurları;

Bugün sizlere Araştırma ve Geliştirme ekibimiz tarafından oluşturulmuş bir yazılım'ı tanıtacağım. Bu yazılım açık kod kaynaklı olmasından dolayı kod dizimleri üzerinde oynama yapıp istediğiniz haneden oluşan çok güvenli ve kırılması zor bir hale gelecek.
Biliyorsunuz ki şifreler genellikle Tahmin veya Brute Force yöntemi ile kırılmakta ama bu yazılım sayesinde şifreniz tahmin edilemeyecek aynı şekilde Brute Force yöntemi ile kırılması tam anlamıyla bir eziyet olacak. 
Neden ? diye soracak olursanız şifreniz bu yazılım sayesinde otomatik bir şekilde büyük/küçük harf ve sayılar kullanıcak bu sebepten ötürü şifreniz Brute Force ile kırılması için sizi hackleyecek hacker'ın elinde çok sağlam bir wordlist bulunması gerekiyor .
Şunu düşünün alfabemizde 29 harf ve 10 sayı bulunmakta . Her harfin bir de büyük hali bulunmakta .Yani toplam 68 yapıyor . Buda 68! bir güvenlik sunmakta. 68! bir şifrenin kırılması zaten çok zorken siz bu yazılımın açık kod kaynaklı olmasından faydalanarak şifrenizin hanesini çok yüksek hanelere çıkarabilir bu sayede şifrenizin kırılmasını imkansız bir hale getirebilirsiniz.
Programın Adı : CG-Security Pass
Program Dili : C#
Program Orjinalde 8 Haneli Şifre Oluşturmakta.
  • Programın Linux'ta kullanımı 
Biz program kullanımını gösterirken dosya Masaüstü konumundaydı sizde Masaüstü konumuzda bulundurun ! !
Kodları açıklayacak olursak ;
/cd Masaüstü komutu ile masaüstüne bağlandık. chmod +x SecurityPass.exe sayesinde ise programımıza yazma ve çalıştırma izni verdik. ./SecurityPass.exe ile ise program başlatıldı ve bize şifremizi oluşturup kendini sonlandırdı !!

CyberGuilty INC. Blogger tarafından desteklenmektedir.