Header Ads

Hacker Savaşları Başlıyor !!!


Merhaba CyberGuilty Okurları ;

 Evet arkadaşlar yanlış duıymadınız :D hacker savaşları 6 saat sonra başlayacak ve şu sıralarda ki yoğunluktan dolayı CyberGuilty yarışmaya katılmayacak.
 CyberGuilty adına savaşmak isteyen arkadaşlarımıza takım kodumuzu şöylece belirtelim.
ffba448723c7ac5132d060f488c165fd2f657cadcf324718d166f5fcd0f6771a
Şimdi ise olayın detaylarına geçelim;

Siber güvenlik sektörünün önde gelen isimlerinden Prodaft ve Invictus firmalarının düzenlediği CTF yarışmasının bir yenisi bu akşam sizleri bekliyor.
2013 senesinde düzenlenen ilk versiyonu DKH (Dünyayı Kurtaran Hacker) adlı CTF (Capture The Flag) yarışması büyük ses getirmiş ve 2000 den fazla hacker ve hacker adayı katıldı. Katılımcılar arasından birçok kişi siber güvenlik alanında eğitimlerine devam ederken bir çoğu da bu alanda faaliyet gösteren firmalarda çalışmaya başladı.

Yarışma 2016 Mayıs Ayında tekrarlandı ve bu sefer ismi  DKHO (Dünyayı Kurtaran Hacker’ın Oğlu) oldu. Bu yarışmada 7 kategoriden toplamda 35 soru soruldu. Kategorilerden bazıları Cyber Intelligent, Reverse Engineering, Web, Forensic, Crypto şeklindeydi.  Yarışma sonrasında mini bilgisayar Playstation 4, Xbox One, Raspberry Pi ve Başarı Sertifikası gibi ödüller verildi.
Şimdi de HackingWars.Online adresinde düzenlenen yarışmada ödüller henüz açıklanmasa da önceki ödüllerle benzerlik göstereceğini düşünüyoruz.
Eğer siz de bu alanda çalışmalar yapıyor, ilgi duyuyorsanız birçok Türk hacker grubunun da katıldığı yarışmaya kendinizi denemek adına ya da ödülleri kapmak için katılın!

Yarışmaya buradan üye olabilir, takım kodunuzla arkadaşlarınızı takımınıza davet edebilirsiniz.

Yarışmayla alakalı önemli duyurular Twitter hesabından yayınlanmaktadır. Duyuruları takip etmek için buradan takip ediniz.

Alıntıdır !

Resmi Twitter Hesabımız
CyberGuilty INC. Blogger tarafından desteklenmektedir.