Header Ads

Hack İndexlerimiz #1

Merhaba Arkadaşlar ; 
Bugün sizlere bazı yerlerden alınan ve kendimiz tarafımızca yapılan indexleri bir arşivde topladık ve bunları bugün sizlere vereceğim . Bizim adımıza web sayfası hacklediğinizde bu indexleri basarak o web sayfasını bizim topraklarımız altına alacaksınız. Bu Arşivde Yaklaşık 5-6 adet index bulunmaktadır. Daha çok index kodlandığında ve oradan buradan alındığında yeni arşivler bu yayınımızın altına eklenecektir . Şimdi siz diyeceksiniz ki " iyi hoş bu indexleri paylaştın ama biz nasıl hackleyeceğiz ? " ileri ki zamanlarda bunları sizlere güzel konu ve makaleler halinde anlatacağız.

  • Hacker Nedir ?
Hackerlar bilgisayar sistemleri üzerinde zeki tavırlarını ve mantıklı düşüncelerini öne çıkaran bilgisayar canavarlarıdırlar aslında.Fakat günümüzde Hacker konumuna gelen kişiler her zaman kötü ve illegal kişiler olarak tanımlanır fakat buna rağmen varlığını iyi yönlü olarak sürdüren hackerlerde vardır örneğin beyaz şapkalılar,beyaz şapkalılar sistemlerin açıklarını bulup moderatörlere bildirirler ve sistem açıklarını hack yollarını kapatmaya yönelik insanlığa hizmet ederler.Oysa ki biz her hackeri kötü bilirdik.Şöyle bir yazıyı toparlayacak olursak Hacker,sistem açıklarını bulup sistem içine sızan ve sistem verilerini kendisi leyine kullanan kötü bilgisayar kurtlarıdır fakat yararlı hacker gruplarıda olabilmektedir.Bunun dışında hacker, bildiğiniz hırsızlardan farksızdır.
Hackerler,günlük hayattaki hırsız kelimesinin internet ortamına yansımış halidir.
 
Hackerler kendi içlerinde bazı kavramlara ayrılmışlardır.Bu kavramlar Lamer Cracker gibi gruplardır.Bu gurplar Hacker Seviyelerine göre grup haline gelmişlerdir sizlere söyle bir kavramları açıklayayım.
Lamer Nedir?
Lamer,Hacker olmaya özenen ve teknik yönden gelişmemiş kişilerdir.İnternette üç-beş siteden buldukları teknikleri yapıp kendilerini hacker diye adlandıran kişiler bu grupta yer alır.Yeterli teknik beceriye sahip olamadıkları için programlama gelişiminde ve güvenlik akışında yetersizdirler.İnsanlar tarafından saygı duyulmak isteyen kişilerdir fakat genellikler Hacker olarak adlandırılmamaktadırlar.
Cracker Nedir?
Cracker,hackerlerin program üzerinde yoğunlaşmış olanlarıdır ve programlama olarak çok ileridirler.Ücretli programları ücretsiz dağıtırlar ve warez paylaşımlara yer verirler.İnsanlara yasal olmayan yönden yardımcı olurlar hiç bir sistem hack işlemine yeltenmez ve insanlara illegal yönden yardımcı olurlar bi bakıma yararlı bir grup sayılabilirler.
Exploit Nedir?
Exploitin sözlük anlamı sömürmektir. Açığın kötü niyetle kullanılması işlemdir. Şöyle ki, yukarda bahsettiğimiz filtreleme açığını, kullanmak veya bunu kullanmamıza yarayan bir program/script exploittir. Exploitler genelde url, kod, uygulama gibi şeylerdir. Yani size açıkları kullanmak için hazır gelen birimlerdir. Ve lamer dediğimiz kişiler bu hazır exploitleri kullanırlar. Hackerlar ise bu explotileri yazan ve o açıkları bulan kişilerdir. Security Adminler ise bu açıkları bulan ama exploit yazmayıp, yama dağıtan kimselerdir.
Security Administrator Nedir?
Hacker denilen kişilerin, bilgi ve yetenek olarak bir üst mertebesinde bulunan, anti-hacker diyebileceğimiz kişilerdir. Yaptıkları iş, hackerların yöntemlerini ve yaptıklarını bilip, aynı mantıkla çalışmaktan başka birşey değildir. Ancak hackerlara göre farkı, bu kişilerin zarar vermek yerine , koruma misyonu üstlenmesidir.
Sistemleri, hacking bilgileri ile önlemler alarak korurlar ve meslekleri budur. Bir hacker, zarar vermek adına herşeyi bilebilir iken, bir güvenlikçi hem bunu bilen hemde bunun çözümünü bilen kişidir. Bir hacker ise her zaman güvenlik konusunda yeterli olmayabilir. Sonuçta hacker pratik zekasıyla bir kaç numara bulup, uygulayabilen bir kişidir. Ancak bir güvenlikçi, bu numaralara, detaycı zekasıyla saldırı senaryoları hazırlayıp, çözümler getirmek zorunda olan kişilerdir. Bir hacker bir saldırıda başarısız olursa bu onun adına laf getirmeyecekken, bir güvenlikçinin bir saldırıyı önceden kestirip önleyememesi ona kayıplar getirebilir.
Genel Terimler Buraya kadardı..


Biz sizlere şimdilik bu kadar anlatalım ki diğer yayınlarımıza da konu kalsın ve index linkini paylaşıp buradan uzaklaşalım ama bunları okuyup iyice düşünün " Bir Hacker Olup Dünyayımı Değiştireceksin Ya da Kaçıp Bir Hiç mi Olacaksın ! " 

Hack İndexlerimiz #1 indirmek için tıkla 
#Hack #Cyberguilty #İndex #İndir #Hacker #Nedir 

CyberGuilty INC. Blogger tarafından desteklenmektedir.